Masthead header

Jan Kondrak “Sztukmistrz śpiewa”

W repertuarze Jana Kondraka znajdą się jego autorskie teksty i kompozycje, a także wokalne kreacje do słów Edwarda Stachury oraz przetłumaczone utwory Stinga.

Tytuł koncertu odwołuje się do postaci literackiej – Sztukmistrza z Lublina – wiąże się również z tym, że jedną trzecią koncertu wypełnią piosenki inspirowane chasydzką ekstazą muzyczną. Całość jest w wymowie pozytywna i krzepiąca.

Jan Kondrak  – autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, zdobywca nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i FAMY.

Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych, np. „Ogród wiszący – Pieśniarze świata”, spektakl nagrodzony na targach estradowych OSET w Rzeszowie. Teatr Młodzieżowy w Ełku wystawił musical jego autorstwa pt. „Moje Włosy”. Na deskach Teatru Centralnego w Lublinie miała miejsce premiera jego musicalu pt. „Pieśń z Pieśni” z muzyką Zbigniewa Łapińskiego.

Wydał następujące fonogramy solowe: „Missa Pagana”, „Tango Triste”, „Madame I” i „Madame II” (wszystkie z tekstami Edwarda Stachury), a także „Kolędy przy gitarze” oraz cztery pozycje z tekstami własnymi: „Wyzwanie”, „Tym co pod wiatr”, „Romanse Ballady”, i „Kto Co”.

FACEBOOK|WYŚLIJ ZNAJOMYM|KONTAKT