Masthead header

Ogród warzywny – Vienna Vegetable Orchestra – KODY ‘2010

The Vienna Vegetable Orchestra została założona w lutym 1998 roku i, jak dotąd, zagrała ponad 200 koncertów w całej Europie, w najróżniejszych miejscach (sale koncertowe, teatry, szklarnie, górskie chaty, kluby, statki; festiwale muzyki klasycznej, elektronicznej, improwizowanej oraz world music).
Orkiestra wykonuje muzykę wyłącznie na instrumentach zrobionych z warzyw – na marchewkach i ogórkach zamiast na fletach i trąbkach. W programie „Automate” laptop i sampler zostają zastąpione tak zwanym ogórkofonem (cuke-o-phone) oraz rzodkiewkową marimbą (radish-marimba).
Twórczość The Vienna Vegetable Orchestra opiera się na przeniesieniu utworów muzyki elektronicznej do świata instrumentów z warzywniaka. Pracując nad organicznym dźwiękiem oraz szlifując innowacyjne techniki gry i rejestracji nagrań, muzycy powołali do życia całkowicie nowy wszechświat warzywnych brzmień, pozostający pod wpływem najróżniejszych współczesnych stylów muzyki elektronicznej.
Z jednej strony, jasne staje się uderzające podobieństwo świata organicznego i elektronicznego, natomiast z drugiej – jesteśmy świadkami tworzenia niewątpliwie unikalnego brzmienia, które nie mogłoby powstać przy użyciu jakichkolwiek innych instrumentów. Po zakończonym koncercie orkiestrowy kucharz serwuje przepyszne warzywne zupy, pozwalające słuchaczom doznać muzyki kolejnym zmysłem.

www.vegetableorchestra.org

FACEBOOK|WYŚLIJ ZNAJOMYM|KONTAKT